وبسایت روستای گیلاس لاریجان

اقامه نماز عید فطر در روستای گیلاس

Fetr

Fetr

جواد یزدانی: ماه خجسته ای است که همه به میهمانی خدا دعوت می شوند. ماهی که امام العابدین، زین العابدین و فخرالمومنین حضرت سجاد(ع) می فرماید:

مبادا این ماه را بدون القاب مبارک نام ببرید.

در پاشویه زنوب و زیر آبشاررحمت و در کنار چشمه جوشان الهی و بر گذر جوی سادات و جاری نعمات معنوی؛ اهالی روستای گیلاس نه بر حسب تکلیف بلکه بر اساس حق وجودی خود، چون اسلاف غیرت مند خویش با رقبت به استقبال ماه مبارک رفتند و با دعوت از حجت السلام والمسلمین جناب آقای حمید خاکزاد با افتخار به ضیافت الهی بار یافتند.

حضرت ایشان همه روزه قبل از ظهر در زینبیه و حسینیه با تلاوتی از آیات قرآن متبرک می شدند و مردان و زنان حاضر در محل بعد از اذان ظهر در مسجد صاحب الزمان و یا مسجد سید حسن ولی قامت به صلاه می بستند و در فرصت فراهم آمده به موضوعات شرعی و احکام عملی و نیز شرح دعای روزانه ماه مبارک می دادنند.

در بسیاری از افطاری ها همه اهالی با روی باز و چهره گشاده بعد از نماز جماعت مغرب و عشاء در حسینیه و زینبیه دور هم می نشستند و از سفره نعمت الهی لقمه بر می داشتند و روزه باز می نمودند.

گرچه تعدادی چند جلودار و پیش قدم اطعام دهی بودند که اجرشان با خدا باشد ولی اکثر اهالی به گونه ای شریک در افطار دهی می شدند. در ماه مبارک امسال اهالی محل در غم رحلت سید محمود و سید نعمت علیزاده با بازماندگان شریک بودند و سعی کردنند به همت خود انجام وظیفه نمایند و از میهمانان که برای عرض تسلیت و تسلی خاطر خانواده محترم علیزاده به محل آمده بودند پذیرایی و حبیب نوازی کردند.

شب ها بعد از دعای افتتاح از بیانات حاج آقا خاکزاد استفاده می شد و در شبهای قدر برنامه ها تا سحر گاهان با نغمات دعای مجیر و جوشن کبیر و قرآن به سر ادامه داشت و هر فرد علاقمند با انگیزه درونی خود عرض حاجت به درگاه الهی می برد.

در پایان از همه اهالی دعوت می شود تا در روز عید فطر در محل و مسجد سید حسن ولی حضور بهم رسانند تا ضمن اقامه نماز عید و رویت چهره معنوی مومنین و مومنات در منزل مرحوم علیزاده جهت تسلی خاطر انجام وظیفه کنیم.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳ دیدگاه‌ برای “اقامه نماز عید فطر در روستای گیلاس”