وبسایت روستای گیلاس لاریجان

دکتر کاوه مدنی معاون سازمان محیط زیست کشور شد/ وی از گیلاسی های اصیل است

Dr.kaveh Madani
دکتر کاوه مدنی روستای گیلاس لاریجان
دکتر کاوه مدنی

دکتر کاوه مدنی، فرزند عبدالرضا مدنی و نوه دکتر حسین مدنی، از گیلاسی های اصیل و قدیمی، معاون سازمان محیط زیست کشور شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست، در حکم کلانتری، پیگیری تغییر عنوان معاونت به معاونت اجتماعی، بین المللی ، فناوری و آموزشی اولین ماموریت کاوه مدنی عنوان شده است .

کاوه مدنی متولد مرداد ۱۳۶۰ تهران، دانشمند، پژوهشگر و فعال محیط زیستی سرشناس و استاد مرکز سیاست محیط زیست کالج سلطنتی لندن و استاد دانشگاه خواجه نصیرطوسی است. کاوه مدنی فارغ التحصیل کارشناسی رشته مهندسی عمران از دانشگاه تبریز است. وی پس از آن برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به کشور سوئد رفت و در سال ۱۳۸۴ در رشته منابع آب از دانشگاه لوند فارغ‌التحصیل شد.

او در سال ۱۳۸۸ مدرک دکتری تخصصی خود را در رشته مهندسی عمران و محیط زیست از دانشگاه کالیفرنیا، دیویس دریافت نمود. پس از آن دوره پسا دکتری خود را در رشته اقتصاد و سیاست محیط‌زیست در دانشگاه کالیفرنیا، ریورساید گذرانده است. این محقق ۳۶ ساله در سال ۲۰۱۲ نیز توسط انجمن مهندسان عمران آمریکا به عنوان یکی از ده “چهره جدید مهندسی عمران” انتخاب شد.

کاوه مدنی در جوامع علمی بین‌المللی به «سبب کمک بنیادی در تلفیق نظریه بازی‌ها و تحلیل تصمیم‌گیری با مدل‌های مدیریت منابع آب» مطرح است. وی در سال‌های اخیر نقش بسیار پر رنگ و تأثیرگذاری در افزایش آگاهی عمومی نسبت به بحران منابع آب و محیط زیست ایران ایفا نموده است.

دکتر کاوه مدنی روستای گیلاس لاریجان
دکتر کاوه مدنی

فعالیت حرفه‌ای :

دکتر کاوه مدنی در حال حاضر استاد تحلیل سامانه‌ها و سیاست در مرکز سیاست محیط زیست کالج سلطنتی لندن است. وی پیش از پیوستن به کالج سلطنتی لندن استادیار دانشگاه فلوریدای مرکزی (سنترال فلوریدا) بوده است .کاوه مدنی عضو شورای سردبیران نشریه علمی و پژوهشی مدیریت و برنامه‌ریزی منابع آب انجمن مهندسان عمران آمریکا و نشریه شهرها و جوامع پایدار انتشارات الزویر می‌باشد. مدنی همچنین در اسفند ماه ۱۳۹۵ دبیر اولین کنفرانس بین‌المللی تغییر اقلیم ایران بود. بعد از رای نیاوردن حبیب الله بیطرف در مجلس دهم برای تصدی پست وزارت نیرو، کاوه مدنی به عنوان یکی‌ از گزینه‌های جوان و مورد حمایت فعالان آب و محیط زیست برای نشستن بر کرسی وزارت نیرو توسط برخی‌ رسانه‌ها مطرح گردید اما او در مصاحبه با خبرگزاری مهر با اظهار بی‌ اطلاعی از این خبر تاکید کرد که هیچ پیشنهاد رسمی‌ برای تصدی سمت وزارت نیرو به او نشده است.

جوایز و افتخارات
چهره نوین مهندسی عمران

کاوه مدنی در سال ۲۰۱۲ توسط انجمن مهندسان عمران آمریکا برای ” دستاوردهای حرفه ای و فردی که نشان دهنده آینده با اهمیت و بشر دوستانه مهندسی عمران می باشد” به عنوان یکی از ۱۰ چهره جدید مهندسی عمران انتخاب شده است. این جایزه، توسط انجمن مهندسان عمران آمریکا به مهندسانی اهدا می شود که دارای ظرفیت بالایی برای یک آینده کاری بلند مدت و متمایز در حرفه مهندسی بوده و متعهد به انجام فعالیت های خود به نحو احسنت می باشند.

جایزه آرنه ریچتر

اتحادیه علوم زمین اروپا (EGU) کاوه مدنی را به دلیل «سهم بنیادی در تلفیق نظریه بازی‌ها و روش‌های متفاوت تحلیل تصمیم‌گیری با سامانه‌های مرسوم مدیریت منابع آب» که منجر به ایجاد نگرشی جدید در مدل‌های مدیریت منابع آب شده به عنوان یکی از چهار دانشمند برجسته جوان در سال ۲۰۱۶ برای دریافت جایزه آرنه ریچتر انتخاب کرده است. این جایزه به محققانی اعطا می‌شود که توانسته‌اند به پیشرفت‌های درخور توجهی در رشته‌های مختلف علوم زمین دست پیدا کنند.

جایزه تحقیقاتی والتر هوبر

انجمن مهندسان عمران آمریکا (ASCE) دارای بیش از ۱۵۰ هزار عضو از ۱۷۷ کشور دنیاست و با بیش از۱۶۰ سال قدمت، قدیمی‌ترین انجمن مهندسی ایالات متحده محسوب می‌شود. از سال ۱۹۴۹ تا کنون، این انجمن سالانه سه تا پنج نفر را برای دریافت جایزه تحقیقاتی والتر هوبر انتخاب می‌کند. این جایزه که با ارزش‌ترین جایزه برای محققین نسبتاً با سابقه (mid-career) محسوب می‌شود به کسانی داده می‌شود که به موفقیت قابل توجهی در تحقیقات خود در زمینه‌های مختلف مهندسی عمران دست یافته باشند.

کاوه مدنی این جایزه را به خاطر «تحقیقات پیشگامانه در توسعه روش‌های تخصیص منابع محدود آب از طریق تلفیق مفاهیم حل مناقشات و نظریه بازی‌ها برای استفاده درسامانه (سیستم)های پیچیده منابع آب» دریافت می‌کند.

کمیته انتخاب این جایزه به طور خاص رهبری او در استفاده از مفاهیم تحلیل سامانه‌ها در مسائل محیط زیست، آب و انرژی را مورد توجه قرار داده است.

دکتر کاوه مدنی روستای گیلاس لاریجان
دکتر کاوه مدنی

 

 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *