وبسایت روستای گیلاس لاریجان

دریافت جایزه نوبل ایرانی توسط جوان نخبه روستای گیلاس

637893386034989606

   

نوبل

کمیل یزدانی، دانشجوی مقطع دکترای رشته مهندسی برق دانشگاه شهید بهشتی، در جمع ۶۰ نخبه برگزیدۀ کشور موفق به دریافت جایزۀ نوبل ایرانی «جایزۀ بنیاد البرز ۱۴۰۱» شد.

همزمان با شصتمین سالگرد تاسیس بنیاد فرهنگی البرز، مراسم اهدای جایزه سالانه این بنیاد با اهدای ۵ میلیارد تومان وجه نقد، تندیس و لوح تقدیر به ۶۰ نفر از دانشمندان، مخترعان، دانشجویان و طلاب نخبه و برگزیده کشور در روز چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ در سالن همایش‌های بین‌المللی هتل ارم تهران برگزار شد.

در این میان نخبه‌ آملی، کمیل یزدانی دانشجوی مقطع دکترای رشته مهندسی برق دانشگاه شهید بهشتی با معدل کل ۱۹/۱۹ موفق شد در جمع ۶۰ نخبه برتر کشور قرار گیرد.

در بخش دانشجویی این رویداد بزرگ علمی، دانشجویان تمامی رشته‌ها از دانشگاه‌های سراسر کشور پس از کسب شرایط آئین‌نامه‌ای که در دانشگاه‌ها توسط معاونت دانشجویی بررسی می‌شود مطابق شیوه‌نامه‌های ابلاغی، مدارک و مستندات علمی و پژوهشی خود را از طریق وزارتخانه‌های مربوطه (وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی) ارسال کرده و پس از برگزاری آیین داوری، انتخاب نهایی در بخش‌های دانشمندان، دانشجویان، طلاب و مخترعان از میان افراد واجد شرایط صورت می‌گیرد.

کمیل یزدانی، چاپ دو کتاب با عناوین: “مبانی نوسان‌سازهای تزویج ضربدری” و “یادگیری عمیق در متلب” و همچنین دو کتاب در دست چاپ با عناوین “آموزش میکروکنترلر برای دانشجویان مبتدی” و “یادگیری ماشین” و ارائه بیش از پنج مقاله علمی در ژورنال‌ها، نشریات و کنفرانس‌های ملی و بین‌المللی و کسب بیش از ۵۰ مقام ملی و بین‌المللی در حوزه‌های علمی را در کارنامه علمی خود دارد.

همچنین در سوابق علمی و اجرایی این پژوهشگر مازندرانی، عناوینی همچون دانشجوی برتر سال ۱۴۰۰ و برگزیده طرح شهید وزوایی بنیاد ملی نخبگان، برگزیده سه دوره طرح شهید احمدی روشن بنیاد ملی نخبگان، برگزیده طرح شهید صیاد شیرازی بنیاد ملی نخبگان، دو سال کارآفرین برگزیده کشور، مولف کتاب شایسته تقدیر سال، مقاله برتر کنفرانس بین‌المللی مهندسی برق ایران، ریاست سازمان علمی دانشجویی مهندسی برق کشور، دستیار جوان رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، دبیری اتحادیه مهندسی برق، مهندسی پزشکی، مهندسی انرژی و راه‌آهن کشور، عضویت در شورای سیاستگذاری بر انجمن‌های علمی وزارت علوم، ریاست هیئت مدیره شرکت فناور ویراصنعت نوشیروانی، طراح و مجری سامانه ملی باشگاه دانشجویان ایران وزارت علوم، مجری ده‌ها پروژه پژوهشی و تحقیقاتی در سطح ملی، دبیر شورای مهندسی شبکه ملی مهستان جهاد دانشگاهی کشور، مدرس دانشگاه و دانشجوی استعداد درخشان دانشگاه شهید بهشتی به چشم می‌خورد.

بنیاد علمی فرهنگی البرز، در سال ۱۳۴۲ شمسی تأسیس شده است. هدف از تاسیس بنیاد فرهنگی البرز در واقع کمک به اشاعه علم و فرهنگ کشور و تجلیل از مقام علمی دانشمندان و پژوهندگان برتر ایرانی و تشویق دانشجویان و دانش­‌آموزان برگزیده و نوباوگان و نوجوانان با استعداد ایرانی است. این امر از طریق اعطای جایزه بنیاد البرز و به صورت مستمر و سالانه انجام می‌گیرد.

بنیاد فرهنگی البرز به همت مرحوم حسینعلی البرز، مردی خیراندیش و نیک‌سیرت، تأسیس و وقف شد.
این بنیاد طی ۶۰ سال، بیش از هزار نفر از نخبگان برتر علمی کشور را مورد حمایت و تشویق قرار داده است.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *