وبسایت روستای گیلاس لاریجان

با وجود گذشت ۴۴ ماه؛ کوچه های گیلاس همچنان در انتظار تابلوی نام ها

روستای گیلاس لاریجان

پیگیری وعده های شورا (۱)

با وجود گذشت ۴۴ ماه؛ کوچه ها همچنان در انتظار تابلو نام ها

 

در تاریخ ۱۲/۱۲/۹۲ شورای اسلامی روستای گیلاس با انتشار اطلاعیه ای خواستار نظرسنجی از اهالی روستای گیلاس شد تا پیشنهادهای خود در خصوص نامگذاری کوچه ها و خیابان های روستای گیلاس را ارائه نمایند.

در واقع شورای اسلامی روستای گیلاس در آن سال مصمم به نامگذاری کوچه ها و خیابان های روستا شد و در نظر داشت در این زمینه با مردم نیز مشورت نماید که اتفاقا نظرات و پیشنهاداتی در همین راستا در بخش کامنت های سایت به ثبت رسیده بود.

فراخوان شورای اسلامی روستای گیلاس برای انتخاب نام کوچه ها در سال 92
فراخوان شورای اسلامی روستای گیلاس برای انتخاب نام کوچه ها در سال ۹۲

 

نام هایی که در بخش کامنت های درگاه گیلاس پیشنهاد شده بود به این شرح است:

دیدبان گیلاس در ۱۳۹۲-۱۲-۱۲ در ۳:۴۰ ب.ظ گفته:

کاشل/ پخنه / لوتگ / توت داربن / گلازدره / سیوتل پیش / چناربن / چمن / ده کله / باغ پشت / بالاسبزه / آفنشت / وهلابن / شماسون

محسن در ۱۳۹۲-۱۲-۱۳ در ۴:۰۷ ب.ظ گفته:

بالا کاشل / پایین کاشل / بالا گلاز دره / پایین گلاز دره / کلهنی / تخت / حمام پلی / کهل پیش / بالا سره / بالا باغ / بنگاه سر / ترینگ دشت / مدرسه پیش / زغال چال / و روبروی زغال چال که اسم خاصی داره و جاده جدید نوا ازش رد میشه؟

دیدبان گیلاس در ۱۳۹۲-۱۲-۱۴ در ۱۰:۳۰ ق.ظ گفته:

نام بزرگان و آدم های اثرگذار را هم در این نامگذاری فراموش نکنیم. مثلا می توان نام برخی از مکان ها را به بزرگ یک خاندان اختصاص داد. همچنین برخی آدم های خاص مثل لیلا مار که خدمات ماندگاری داشتند. خیرین و واقفین. و البته شهدای روستا

گیلاسی اصیل در ۱۳۹۲-۱۲-۱۴ در ۱۰:۳۵ ق.ظ گفته:

در همه کشورها رسم بر این است که برای نشان دادن حسن سابقه و تعمیق روابط دوستانه، در شهرهای خود از نام کشورهای دیگر یا شهرهای کشورهای دیگر و یا اشخاص بین المللی هم استفده می کنند. مثل استانبول، فلسطین، ایتالیا و … در تهران. خوب است که ما هم در گیلاس تابلوهایی داشته باشیم با نام هایی مثل: کندلو، کنارانجام، نیاک، شهیدآباد و …

سیدعلی ساداتی در ۱۳۹۳-۰۱-۲۶ در ۱:۴۱ ق.ظ گفته:

بدجوری دلم گرفت. نمیدونم چرا هر وقت نام و یاد انسانهای گذشته و خاطرات و خونه های قدیمی گیلاس رو مرور میکنم استرس و اضطراب عجیبی منو احاطه میکنه و به یاد سفارشات علی علیه سلام به فرزندش امام حسن جان می افتم که فرمود:

اخبار گذشتگان را بر دلت عرضه دار و از آنچه بر سر پیشینیان تو رفته است آگاهش ساز.

بر خانه ها و آثارشان بگذر و در آنچه کرده اند و آن مکانها که رفته اند و آن جاهایی که فرود آمده اند، نظر کن . خواهى دید که همگی از جمع دوستان بریده اند و به دیار غربت رخت کشیده اند و تو نیز، یکى از آنها خواهى بود.

پس منزلگاه خود را نیکودار و آخرتت را به دنیا مفروش و از سخن گفتن در آنچه نمى شناسى یا در آنچه بر عهده تو نیست ، بپرهیز و در راهى که مى ترسى به ضلالت کشد، قدم منه

… و ادامه سخن. خدایا دل ما را با یاد مرگ زنده کن

حمید عربی در ۱۳۹۳-۰۳-۱۲ در ۲:۳۸ ب.ظ گفته:

نامهای باغ گیلاس / دشت لوین / سرسبزکده / گیلاس خوران / باغچه گیلاس

در حال حاضر ۴۴ ماه یعنی نزدیک به ۴ سال از آن فراخوان می گذرد و هنوز خبری از تابلو نام کوچه ها نیست. با توجه به اینکه دو تن از اعضای شورای فعلی در بین اعضای شورای سال ۹۲ نیز حضور داشتند، سوال درگاه گیلاس از شورای محترم این است که دقیقا چه مشکلی موجب توقف این طرح در مرحله تحقیق و مطالعه شده و به اجرا نرسیده است؟

مگر نه اینکه اهالی روستا در پاسخ به فراخوان شورا پیشنهادات خود را ارائه کرده اند و دیدگاه و نظر کلی خود را به آنها نشان داده اند؟ پس مشکل چه بوده است.

درگاه گیلاس که دلسوزانه اقدام به پیگیری وعده های شورای محترو و معضلات گیلاس نموده در مورد تابلو نیز پیشنهاد مشفقانه ای ارائه می نماید تا یاری گر شورای محترم روستا باشد.

پیشنهاد:

با توجه به اینکه اهالی محترم همواره به فراخوان و دعوت شورای محترم پاسخ مثبت داده و همراه و همگام آنان بوده اند، پیشنهاد می شود شورای محترم پس از بررسی جوانب موضوع، کلیه مشکلات و موارد سد راه اجرای این طرح را با اهالی در میان بگذارد و مانند فراخوان پیشین درخواست مشخص خود را مطرح نماید و با تعیین یک بازه زمانی مشخص، اقدام به اجرای طرح نماید.

همراهی ما:

درگاه گیلاس به نمایندگی از جوانان خوش فکر، خلاق و متخصص گیلاس، آمادگی خود را جهت هر گونه کمک فنی و تخصصی اعم از: طراحی، رنگ آمیزی، ساخت و نصب تابلو اعلام می دارد.

 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *