وبسایت روستای گیلاس لاریجان

۷۰ درصد منابع لاریجان به هدر می رود

70 درصد منابع لاریجان به هدر می رود

99b262cbe486d2d63784c37b0d4354d9_L

 

 

 

 

 

 

به نقل از هراز نو؛ احمد منفرد در جلسه شورای اداری بخش لاریجان با اشاره به هدر رفت منابع در این بخش گفت: تنها از ۳۰ درصد از منابع سرشاری که لاریجان دارد بهره برداری می شود و هفتاد درصد این منابع به هدر می رود.

احمد منفرد، سرپرست فرمانداری ویژه آمل، در جلسه شورای اداری بخش لاریجان با اشاره به اینکه بخش لاریجان با برخورداری از مواهب الهی ، قله دماوند ، روخانه پرخروش هراز و دیگر جاذبه ها در محرومیت کامل بسر می برد گفت: مشکل اساسی لاریجان شناور بودن جمعیت این بخش ، شرایط اقلیمی و نبود گاز خانگی می باشد.

وی با اشاره به تلاش های صورت گرفته در خصوص گاز رسانی بخش لاریجان افزود: با پیگیری های صورت گرفته و جهت تسهیل در امر گازرسانی قراردادی به مبلغ ۱۵۰ میلیارد تومان توسط شرکت گاز با پیمانکار بسته شده است.

سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان آمل تاکید کرد: گازرسانی به بخش لاریجان نه تنها تحولی چشمگیر در منطقه ایجاد خواهد کرد بلکه مانع مهاجرت مردم به شهر شده و مهاجران زیادی را به خود جذب  می کند.

وی با اشاره به اینکه ۳۰ درصد از منابع سرشاری که لاریجان دارد بهره برداری می شود اظهارداشت: هفتاد درصد این منابع به هدر می رود و یا کسی به آن دسترسی نداشته و آگاهی ندارد.

سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان آمل تاکید کرد: باید حداکثر توانمان را برای بهره وری و بهینه نمودن منابع اقتصادی ، فرهنگی و اشتغالزایی این بخش به کار گیریم.

بخشدار لاریجان: ۹۵ درصد لاریجان در اختیار منابع طبیعی قرار دارد

ولی محمد فضلی بخشدار لاریجان

 

 

 

 

 

 

 

 

ولی محمدفضلی بخشدار لاریجان با اشاره به وسعت ۱۸۰۰ کیلومتری بخش گفت: این بخش دارای پتانسیل هایی است ولی به سبب فاقد بهره وری و نیز به دلیل نبود امکانات زیستی باعث مهاجرت روستاییان به شهرها می شود.

وی با بیان اینکه در این بخش ۸۰ روستا و آبادی و دوشهر رینه و گزنک وجود دارد افزود: ۹۵ درصد منطقه در اختیار منابع طبیعی قراردارد  وجمعیت این منطقه شناور است.

بخشدار لاریجان با تاکید بر وجود ۳۰ مزرعه پرورش ماهی بیان داشت: سالانه بیش از ۳ هزار تن ماهی سردآبی تولید و به بازار مصرف عرضه می شود.

فضلی در پایان با اشاره به وجود پتانسیل های فراوان از مسئولین خواست که نظر ویژه ای را در جهت رفع مشکلات بخش داشته باشند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *