وبسایت روستای گیلاس لاریجان

کوه پیمایی با طعم کره و عسل

photo 2015 09 07 18 31 49

اسمش همین است: “کوهپیمایی صبح جمعه” انگار تابستان همین یک صبح جمعه را دارد! سال هاست که برپاست. دست کم تا جایی که من یادم آید، بوده است. آن سال ها پرشورتر بود. جوری که گاهی وقت ها بیش از ۵۰ نفر دور سفره صبحانه اش می نشستند. یادم باشد درباره صبحانه بیشتر بگویم!

آن سال ها صبح زود (حدود ساعت ۵) آقای غلام علی ابراهیمی لیدر برنامه، درب خانه اهالی را می زد و یکی یکی را بیدار می کرد. آنهایی که سحرخیزتر بودند، زودتر خودشان را به زمین مرحوم سید رحمت علی زاده می رساندند و با خواندن زیارت عاشورای صبگاهی خودشان را گرم می کردند تا اینکه سایر اعضای گروه هم از راه برسند.

گروه وقتی می رسید آن بالا، بعد از اندکی آسودن در کنار چشمه هفت تنیر و نوشیدن آب چشمه و گپ و گفتی کوتاه، به سمت استراحتگاه و محل صرف صبحانه می رفت. البته قبل از صبحانه، پدران روستا در چریک ماره کای پرشوری که با حضور همه برگزار می شد، خودی نشان می دادند.

صبحانه اما حکایت دیگری دارد. به قول یکی از کاربران گروه مجازی گیلاس آنلاین در تلگرام، “مقصود کره و عسل بود، کوهنوردی بهانه‌ست!”  به غیر از یکی دو سال که صبحانه هایی مثل کله پاچه و لوبیا داده شدف در همه ی سال ها، کره و سرشیر محلی و عسل درجه یک لاریجان زینت بخش سفره صبحانه این کوهپیمایی فرح بخش بود.

 

این برنامه در گروه های مجازی هم بازتاب های جالب توجهی داشته است که برخی از اظهار نظرهای پیرامون آن در ادامه قابل مشاهده است.

از طریق لینک زیر به گیلاس آنلاین در تلگرام، بپیوندید. شما به فراگیرترین گروه مجازی گیلاسی ها دعوت شده اید.

ttps://telegram.me/joinchat/05ea2d8c0116fd28dbe3039b016e27b8

 

 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *