وبسایت روستای گیلاس لاریجان

کوهپیمایی خانوادگی در روستای گیلاس برگزار شد

WhatsApp Image 2019 09 01 at 13.17.30 9

امسال هم اهالی و خانواده های محترم روستای گیلاس با حضور خود در برنامه کوهپیمایی سلبن، این سنت قدیمی را زنده نگه داشتند.

برنامه ای که هدف آن براساس تاریخچه ای که دارد، کاملا مشخص است. کوهپیمایی یک روزه به مقصد سلبن همراه با صرف صبحانه و بازی محلی جهت ایجاد روحیه نشاط، همدلی و اتحاد میان اهالی و خانواده های گرامی.

برنامه ای که همه رده های سنی از نوجوانان محل گرفته تا پیران و بزرگان در آن حضور دارند تا یک روز پرنشاط را در دامن طبیعت در کنار هم بگذرانند.

امسال با اعلام مسوولین تعاونی عاشورای ۴، برنامه قرعه کشی در منطقه سلبن برگزار شده و در قالب یک کار مشترک با کارگروه کوهپیمایی، به ۴ نفر از اهالی به قید قرعه جوایز ارزنده ای اهدا شده است.

هم چنین به مناسبت فرا رسیدن ۲۶ مرداد سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی، هدیه ای از طرف تعاونی عاشورا به آزاده گیلاسی آقای سید مجتبی ازلی اهدا گردید.

طبق روال هر ساله، خانواده های عزیز گیلاسی در یک صبح آدینه تابستانی مسیر همیشگی برای رسیدن به چشمه قدیمی هفت تنیر را طی نمودند. در بین راه کنار چشمه مون منزل استراحت کوتاهی نموده و پس از آن خود را به هفت تنیر رساندند. سپس وارد یکی از مراتع زیبای سلبن شده اند. بساط چای روی آتش و ظروف کره و عسل محلی برای صبحانه این روز توسط سید شکراله مظلومی و دیگر اهالی آماده بوده است. پس از صرف این صبحانه گرم، برنامه های مختلفی انجام شده از جمله ارایه تاریخچه این برنامه توسط آقای حشمت اله اسحقی برای حاضرین و کسانی که برای اولین بار در این برنامه حضور پیدا نمودند. عرض تبریک خدمت فاتحان گیلاسی به قله دماوند در تابستان ۹۸ و یادآوری عزیزانی که در گذشته موفق به صعود این قله شده اند. بیان خاطراتی شیرین توسط آقای دکتر سید رضا ابراهیمی و سید مجتبی ازلی، اجرای برنامه قرعه کشی تعاونی عاشورا، اهدای جوایز و برگزاری بازی محلی طناب کشی که با شور و حال خاصی توسط اهالی و خانواده های محترم برگزار گردید.

در پایان عکسی به صورت دسته جمعی با همه حاضرین گرفته شده تا برنامه امسال همه به تاریخ این برنامه اضافه گردد.

جا دارد از همه اهالی و خانواده های محترم که به هر نحوی ما را در برگزاری و زنده نگه داشتن این برنامه سنتی یاری نمودند، تشکر و قدردانی نماییم. به امید آنکه در سال های آتی شاهد برگزاری برنامه های بیشتری در این حوزه باشیم.

با تشکر
کارگروه کوهپیمایی روستای گیلاس

گزارش تصویری کوهپیمایی خانوادگی روستای گیلاس

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱ دیدگاه برای “کوهپیمایی خانوادگی در روستای گیلاس برگزار شد”