وبسایت روستای گیلاس لاریجان

پیشنهاد شما برای محل دپو زباله چیست؟

IMG 20150807 164549

حدود یک دهه پیش بود که رهاسازی زباله در ورودی روستا (گلاز دره)، تبدیل شده بود به معضل جدی روستا و کسی فکرش را نمی کرد شورای محترم بتواند این مشکل دیرینه را رفع کند. شورای اسلامی روستا اما در آن سال کاری کرد کارستان! بطوریکه ضمن پاکسازی زباله دانی چند ده ساله گلازدره، محل دیگری را برای دفن زباله روستا مهیا و معرفی کرد.

اهالی روستا هم در کمترین زمان ممکن، عادت دیرینه خود را ترک کرده و با قبول زحمت بیشتر، در راستای همراهی با شورای روستا، زباله های خود را به محل تعیین شده، منتقل کردند.

حال اما پس از گذشت حدود ده سال از تجربه انتقال زباله به مکان جدید، علی رغم همه ی مزیت های این انتقال، مشکل کوچکی در این ارتباط وجود دارد و آن منظره نامناسب ناشی از دپوی زباله در این مکان و رها ساختن زباله در حاشیه گودال و جاده توسط برخی از رهگذران است که البته این مشکل نسبت به معضل قبلی بسیار ساده و کوچک است و به نظر می رسد اینبار هم با همت شورای محترم و همراهی اهالی، مشکل موجود رفع خواهد شد.

درگاه گیلاس هم در راستای شناسایی مشکلات موجود در روستا و ارائه راه حل های موثر، ضمن درخواست از اهالی محترم جهت ارائه راهکار، پیشنهاد خود را نیز ارائه می کند:

پیشنهاد می شود یک درب فلزی دو لنگه، به طول ورودی گودال و عرض کوتاه (حدود یک متر) ساخته و در قسمت ورودی آن نصب شود.

مزیت های این پیشنهاد:

۱- پوشش نامناسبی خواهد بود برای منظره نا مناسب دپوی زباله

۲- از ورود حیواناتی نظیر سگ، گراز و .. جلوگیری خواهد شد.

۳- سرنشینان خودروهای در حال عبور، با دیدن درب رنگ آمیزی و نقاشی شده و حریم به وجود آمده، برای رها کردن زباله ها از خودرو پیاده خواهند شد و زباله را در محل مناسب رها خواهند کرد.

نتیجه: دیگر شاهد منظره زننده ناشی از رهاسازی زباله در حاشیه جاده و نیز دپوی زباله در گودال نخواهیم بود.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ دیدگاه‌ برای “پیشنهاد شما برای محل دپو زباله چیست؟”