وبسایت روستای گیلاس لاریجان

ماه آخر؛ فرصت یک‌ماهه خدمت شورا

IMG 20210707 WA0010

  درگاه گیلاس در این فرصت باقی مانده تا پایان دوره فعلی شورای اسلامی، اقدام به یادآوری مشکلات و معضلات موجود و کارهای نیمه تمام و رها شده خواهد کرد.
ما به عنوان رسانه ای محلی و مستقل و صدای اهالی، ضمن تقدیر از اقدامات صورت گرفته توسط اعضای محترم شورای فعلی در سال‌های گذشته، از این عزیزان تقاضا داریم در این فرصت باقی مانده نیز همچون  سنوات گذشته با تمام توان نسبت به رفع نواقص و مشکلات موجود اقدام نمایند. این یک مطالبه‌گری با هدف عمران و آبادی روستای عزیزمان گیلاس بوده و هیچ هدف دیگری منظور نظر ما نمی باشد.

محل نامناسب سطل های زباله در ورودی روستا

IMG 20210703 WA0018

ورودی روستای زیبای ما باید زیباترین نقطه آن باشد. چرا که آنجا ویترین یا طلیعه روستا قلمداد می شود و در منظر رهگذاران و وارد شوندگان جلب توجه بسیاری می کند. از اینرو برای مردم خوش‌طبع و باسلیقه‌ی قریه گیلاس خوب نیست که در ابتدای روستایشان آشفتگی و بی نظمی به چشم بیاید و تعداد زیادی سطل زباله آنجا به صف شده باشد! این بدترین و زشت ترین تصویر ممکن از ورودی یک روستا می تواند باشد.

انتظار ما از شورای محترم این است در این فرصت باقی مانده با صرف هزینه ای ناچیز و زمانی اندک، نسبت به انتقال و توزیع سطل زباله در نقاط مختلف روستا اقدام نمایند. اینکار هم از نظر بصری و هم از نظر منطقی زیبنده تر خواهد بود چرا که اهالی نیز برای انتقال زباله از خانه تا سطل زباله دردسر کمتری خواهند داشت.

همچنین پیشنهاد می گردد جای سطل زباله فعلی را به باغچه ای برای گل‌کاری اختصاص دهند تا در ورودی روستا شاهد منظره ای خوشایند باشیم.

کمبود آب یا نبود مدیریت منابع آب

IMG 20210704 WA0035

روستای گیلاس از گذشته های دور با مشکل کم آب مواجه بوده است. به خصوص در فصل تابستان با توجه به افزایش جمعیت روستا این مشکل دوچندان می شود. به طوریکه شاهد قعطی آب در ساعاتی از روز هستیم.
شورای محترم در روزهای پایانی سال گذشته اقدام به بازسازی بخشی از شبکه آب شرب روستا نموده که تاثیر قابل توجهی در جلوگیری از هدر رفت آب و هدایت بهتر جریان آب داشته است. (البته با توجه به عدم نظارت کار توسط مهندسان و کارشناسان عمران و آب در فرایند اجرای کار، طبق تصویر فوق شاهد برخی ایرادات در اجرای کار هستیم)
از سوی دیگر به نظر می رسد مشکل اصلی آب در روستای گیلاس نه کمبود آب بلکه نبود مدیریت منابع آب است.

به عنوان مثال عدم تدوین برنامه دقیق قطعی آب توسط شورای محترم باعث شده شائبه هایی در خصوص نحوه باز و بسته کردن فلکه پیش بیاید. بنابراین پیشنهاد می گردد:

شورای محترم روستا در این فرصت باقی مانده زمانبندی دقیق قطعی آب را تدوین و از طریق شبکه های اجتماعی و نصب اطلاعیه در روستا به اطلاع عموم اهالی برساند تا خانواده ها براساس این زمانبندی برای امور خود برنامه ریزی نمایند.

سایر مشکلات و معضلات

IMG 20210707 WA0010

– افتادن برخی از تابلوهای اسامی کوچه ها نظیر تابلو ده‌کله

– دپوی مصالح ساختمانی در محل عبور و مرور که با توجه به فضای کم معابر مشکلاتی فراهم نموده است

– شرایط بد پارک بازی کودکان به طوریکه قابل استفاده نبوده و باعث از بین رفتن وسایل و تجهیزات موجود نیز خواهد شد

– عدم جمع آوری خاک و نخاله به جا مانده از پروژه گازکشی در برخی معابر از جمله کوچه شهید ملکزاده 

 #ماه_آخر

#فرصت_یک‌ماهه_خدمت

کانال درگاه گیلاس در تلگرام

https://t.me/dargahegilas

کانال درگاه گیلاس در واتساپ

https://chat.whatsapp.com/JKnWJY9X9ri1RwiGEOG9fD

کانال درگاه گیلاس در آپارات

https://www.aparat.com/roostagilas/%D8%AF%D8%B1%DA%AF%D8%A7%D9%87_%DA%AF%DB%8C%D9%84%D8%A7%D8%B3

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *