وبسایت روستای گیلاس لاریجان

روز شلوغ گیلاس و معضل کمبود جای پارک

f5154b52 050b 44e5 b3d8 7d5f27a9732e

روز پنج شنبه ۱۹ اردیبهشت ماه به مناسبت برگزاری مراسم تشییع و خاکسپاری مرحوم سید علی مظلوم جمعیت زیادی برای حضور در این مراسم در روستای گیلاس حضور پیدا کردند و تعداد زیادی از خودروهای متعلق به این افراد در جای جای روستا پارک شده بود؛ بطوریکه تقریبا جایی برای پارک خودروها نمانده بود.

طبیعی است که هر روستایی با توجه به بافت روستایی خود گنجایش و ظرفیت محدود، نمی تواند پذیرای تعداد بالای خودروها باشد. هر چند که این معضل جدی امروزه در شهرها هم وجود دارد.

البته شورای اسلامی روستا با توجه به فضا و امکانات موجود اقدام به ایجاد پارکینگ هایی نموده است و قطعا برنامه هایی برای توسعه پارکینگ نیز دارد اما موضوع مهمی که در این بین وجود دارد، نحوه تعامل مردم بایکدیگر است.

بهتر است تاجایی که امکان دارد از پارک دوبل و پارک نمودت خودرو در مقابل درب خانه افراد خودداری شود و پارک کردن خودروها باعث سد معبر و یا ایجاد مشکل در رفت و آمد سایر خودروها نشود اما در صورتی که افراد مجبور به اینکار شدند حتما شماره تماس خود را در معرض دید قرار دهند و در صورت برقراری تماس پاسخگوی تلفن خود باشند، تا افراد معطل آنها نشوند.

این راهکار امروزه در شهرهای بزرگ هم به عنوان روشی تعاملی در میان مردم مرسوم است و تا حدی معضل کمبود جای پارک را رفع می نماید.

لطفا با ارائه نظرات خود در بخش کامنت ها بر غنای این مطلب بیفزایید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *