وبسایت روستای گیلاس لاریجان

جاده هراز بازگشایی شد (عصر دوشنبه ۲۹ تیر)

سیل در جاده هراز

بر اساس اخبار منتشر شده در رسانه های رسمی کشور و به گفته شاهدان، جاده هراز پس از تلاش راهداران، عصر روز دوشنبه ۲۹ تیر بازگشایی شد.

جاده هراز همچنان مسدود است

بر اساس گزارش های رسیده، محور هراز همچنان مسدود است. از آنجایی که ریزش سنگ و روان شدن سیلاب در نقاط مختلف اتفاق افتاده است، زمان لازم برای پاکسازی جاده مشخص نیست و گفته شده است “هراز تا اطلاع ثانوی مسدود خواهد بود.”

همچنین گفته شده است متاسفانه تعدادی خودرو و نیز کوهنورد در پی بروز این سیلاب ها ناپدید شده اند.

اطلاعات بیشتر

این تصاویر در ساعت ۹:۲۹ صبح امروز (دوشنبه ۲۹تیر) به ثبت رسیده است.

عکس: گروه مجازی رادیو نگاه
شهریار افندی‌زاده رئیس اسبق سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور در سال ۹۰ پیش بینی کرده بود ۴ بانده شدن هراز در پایان سال ۹۲ به اتمام می رسد! “تمام تلاش دولت این بوده تا جاده هراز تا پایان سال ۹۲تکمیل، تعریض و چهار بانده شود.”وی با اشاره به اینکه در مجموع برای تکمیل عملیات تعریض و چهار خطه کردن جاده هراز به ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است، ادامه داد: وزارت راه و شهرسازی قصد دارد برای تامین منابع مالی بیشتر برای این طرح مهم ارتباطی کشور ازمحل فروش سهام دولتی استفاده کند.وی جاده هراز را یکی از جاده‌های مهم و پرتردد کشور در مسیر تهران به مازندران دانسته و از نمایندگان مجلس خواسته بود در تخصیص اعتبارهای جاده هراز توجه ویژه‌ای داشته باشند.

مدیر کل اسبق راه و ترابری مازندران نیز با بیان اینکه در طول مسیر بیش از ۱۱۵ کیلومتری جاده هراز در حوزه استحفاظی مازندران، ساخت هفت دهنه پل بزرگ پیش بینی شده است، گفت: تاکنون سه دهنه از این پل‌ها شامل پل زیارباغ و دو پل دیگر افتتاح شده است.

جاده بین‌المللی هراز یکی از چهار محور ارتباطی شهر تهران به شمال ایران است.[۸] فقط در ایام نوروز نزدیک به ۴ میلیون نفر، یعنی حدود ۳۰٪ از مسافران نوروزی استان مازندران، از طریق این جاده وارد استان می‌شوند.[۹] استقبال تردد کنندگان از این جاده باعث شده‌است تا در برخی از روزهای سال، ترافیک ۱۷۰ کیلومتری در این جاده شکل بگیرد.[۱۰]

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *