وبسایت روستای گیلاس لاریجان

ابتکار جالب شورای اسلامی روستای گیلاس برای دفن زباله

زباله

زباله

ابتکار جالب شورای اسلامی روستای گیلاس برای دفن زباله

با افزایش قابل توجه جمعیت و ترویج مصرف گرایی در جامعه، در سال های اخیر زباله به معضلی اساسی در شهرها و روستاهای کشور تبدیل شده است. روستای گیلاس هم از این موضوع مستثنی نبوده و همواره بحث چگونگی دپوی زباله در آن مطرح بوده است .

از جمله مشکلات موجود، انتشار زباله توسط حیوانات و نیز باد بود که در تاریخ های ۹۳/۰۴/۲۹ و ۹۴/۰۵/۱۹ طی مطالبی مبسوط مورد کندوکاو قرار گرفته بود و پیشنهادات ارزنده ای توسط برخی اهالی مطرح شده بود.

به هر تقدیر شورای اسلامی روستای گیلاس در اقدامی تحسین برانگیز در روزهای ابتدایی شروع کار خود، مسئله زباله را در اولویت کاری خود قرار داد و با طراحی و اجرای فضایی محصور شده با بلوک و فنس، امکان انتشار زباله از طریق باد و حیوانات و تا حد بسیار زیادی غیر ممکن ساخت. ضمن اینکه با تعبیه درب آهنی، پله و تابلو راهنمایی، امکان قرار دادن زباله را برای افراد عابر و خودرو حمل زباله تسهیل کرد.

درگاه گیلاس ضمن تقدیر از شورای اسلامی روستای گیلاس اعلام می دارد که همچون گذشته مانند پلی میان اهالی و شورا، نظرات و پیشنهادات جوانان خوش فکر و مستعد گیلاس را به شورای محترم منتقل خواهد کرد و در این راه از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد .

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱ دیدگاه برای “ابتکار جالب شورای اسلامی روستای گیلاس برای دفن زباله”