وبسایت روستای گیلاس لاریجان

آخرین شب عزاداری دهه اول در هیئت تهران برگزار شد

7 moharam2

آخرین شب عزاداری در هیئت گیلاسی های مقیم تهران به میزبانی جناب آقای سید علی مظلوم با شور خاصی برگزار شد.

در این مراسم پس از قرائت زیارت عاشورا، سخنرانی حجت الاسلام سید علی ساداتی و مداحی حاج آقا منصوری و مداحان جوان هیئت، و ارائه گزارش از سوی هیئت امنا، جناب آقای حاج سید رضا ابراهیمی به ایراد سخن پرداختند.

آقای ابراهیمی با یاد از افراد موثری همچون حاج آقا قریشی، شهید کندلویی، مرحوم سید کاظم مظلوم، مرحوم سید عباس محمدی و … به پیشینه ی این هیئت اشاره کردند و خداوند را به خاطر نعمت هایی همچون حجت الاسلام ساداتی و حاج آقا منصوری سپاس گفتند.

ایشان همچنین اشعار مورد استفاده در مداحی را همچون اشعار تعزیه حساس و مهم دانستند و به عنوان مثال به این بیت معروف اشاره کردند؛ او می برید و من می بریدم*او از حسین سر من از حسین دل و گفتند: مگر دلبستگی حضرت زینب به امام حسین فقط محدود به زمان حیات آن امام است؟! آیا پس از شهادت دیگر این دلبستگی قطع خواهد شد؟! قطعا اینگونه نبوده است. لکن یک مداح خوش ذوقی این شعر معروف را به درستی تغییر داده و گفته است: او از حسین سر، من از جهان دل

هیئت امنا مسجد و حسینیه روستای گیلاس لاریجان با اشاره به لزوم هزینه برای مسائل معنوی و مذهبی گفتند: هر بار که من با زبان الکن خود خواستار منابع مالی شدم، شما عزیزان با وجود مشکلات بسیار مالی در زندگی شخصی، به درخواست ما لبیک گفتید و اینبار هم همینگونه خواهد بود.

گزارش تصویری از شب هشتم:

7 moharam2

 

 

 

 

 

 

7 moharam

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *