وبسایت روستای گیلاس لاریجان

آبگرم لاریجان کجاست؟ معرفی یک محل تفریحی دنج در نزدیکی تهران

آبگرم لاریجان کجاست؟

آبگرم لاریجان کجاست؟ آبگرم لاریجان یکی از مناطق سیاحتی نزدیک تهران است که تاکنون از نگاه بسیاری از گردشگرانی که ده ها بار جاده هراز را به قصد دریای شمال پیموده اند، دور مانده است؛ درحالیکه می تواند یک محل تفریحی و مقصدی برای سفر یک روزه از مبداء تهران و سایر نقاط کشور باشد. این آبمعدنی که از چشمه های جوشان قله دماوند سرچشمه گرفته و قدمت بسیاری دارد، علاوه بر خواص درمانی بسیاری که امروز مورد توجه “توریسم درمانی” قرار گرفته، از جذابیت های طبیعی و تفریحی خوبی هم برخوردار است.

آبگرم لاریجان با حرارتی حدود ۶۲ درجه سرشار از مواد گوگردی بوده و به همین دلیل برای درمان انواع بیماریهای پوستی، دردهای استخوان، مفاصل و روماتیسم مفید است. روستای ییلاقی آبگرم لاریجان در دامنه قله دماوند قرار گرفته است و برای دسترسی به این ییلاق خوش آب و هوا، چهار مسیر پیشنهاد می شود.

آبگرم لاریجان کجاست؟

سوالی که بسیاری از مردم این روزها از یکدیگر می پرسند تا در اینترنت جستوجو می کنند این است: آبگرم لاریجان کجاست؟ واقعیت این است که این ییلاق خوش آب و هوا با در اختیار داشتن این آبمعدنی گوگردی فرحبخش، پس از سال ها ناشناخته بودن، اکنون در حال تبدیل شدن به یکی از محبوب ترین نقاط تفریحی اطراف تهران و سایر استان ها و حتی گردشگران خارجی قرار گرفته است.

آبگرم لاریجان در مسیر جاده هراز و تقریبا در میانه آمل و تهران قرار دارد؛ به طوریکه فاصله آن از آمل حدود ۷۰ کیلومتر است. مسیرهای پیشنهادی برای رسیدن به آبگرم لاریجان به شرح زیر است.

مسیر۱) از مبداء تهران وارد جاده هراز شوید و با عبور از پردیس، بومهن، رودهن، آبعلی و امام زاده هاشم، وقتی به روستای خوش آب و هوای پلور رسیدید، از کنار مجسمه مردی که به قله دماوند اشاره میکند عبور کنید و وارد جاده فرعی سمت چپتان شوید. این جاده فرعی آسفالته را تا مقصد رینه برانید و پس از آن هم با ادامه مسیر وارد ییلاق آبگرم لاریجان شوید. مزیت این مسیر نسبت به مسیر ۲ برنخوردن به ترافیک معمول حد فاصل پلور تا پل مون و گذر از جاده زیبا و کوهستانی (خصوصا در فصل بهار) است که البته نیاز به احتیاط بیشتری نسبت به جاده هراز دارد.

آبگرم لاریجان کجاست؟
آبگرم لاریجان

مسیر۲) از مبداء تهران وارد جاده هراز شوید و با عبور از پردیس، بومهن، رودهن، آبعلی، امام زاده هاشم، پلور، آب اسک و نیاک، وقتی به پل مون رسیدید، با عبور از مسیر انحرافی سمت چپ (کنار رستوران سالاری)، وارد مسیر فرعی آسفالته ای شوید که پس از روستاهای مون و انهه به شهر رینه می رسد و در ادامه به ییلاق آبگرم ختم می شود. مزیت این مسیر نسبت به مسیر شماره ۱ امنیت بیشتر جاده اصلی نسبت به راه فرعی گفته شده در مسیر قبل است. البته احتمالا باید ترافیک معمول پس از پلور را تحمل کنید.

آبگرم لاریجان کجاست؟
آبگرم لاریجان

مسیر۳) از مبداء تهران وارد جاده هراز شوید و با عبور از پردیس، بومهن، رودهن، آبعلی، امام زاده هاشم، پلور، آب اسک، نیاک و پل مون وقتی به ورودی شهر گزنک رسیدید، پیش از وارد شدن به این شهر، مسیر فرعی آسفالته سمت چپ را به سمت روستای گزانه برانید. در این مسیر پس از طی کردن جاده ای پر پیچ و خم و چشم اندازی زیبا و چشم نواز، به منطقه امیرآباد می رسید و پس از آن هم در ییلاق آبگرم خواهید بود.

مسیر شماره۴) از مبداء آمل وارد جاده هراز شوید و با عبور از روستاهای بایجان، امیری و شنگلده، وقتی به شهر گزنک رسیدید، بلافاصله پس از خروج از شهر، مسیر فرعی آسفالته سمت راست خود را به ترتیب به مقصد گزانه، امیرآیاد و آبگرم لاریجان طی کنید.

توصیه ما این است که برای لذت بردن بیشتر از آبگرم لاریجان، فصلی سرد یا خنک را برای سفر به آن انتخاب کنید تا سفری به یاد ماندنی داشته باشید و ریلکسیشن را به معنای واقعی تجربه کنید.

آبگرم لاریجان در این سال ها خوشبختانه شاهد ایجاد هتل ها و سوئیت هایی بوده است که تا حد زیادی به شما حق انتخاب داده است. در نوشته های دیگری در آینده به اماکن اقامتی به طور مفصل خواهیم پرداخت. در این نوشتار اما به یک نکته دیگر اشاره می کنم و آن “حمام شاه عباسی آبگرم لاریجان” است.

آبگرم لاریجان کجاست؟
آبگرم لاریجان کجاست؟

به نوشته خبرگزاری مهر حمام موقوفه شاه عباسی آبگرم لاریجان که با گذشت سالها از زمان تاسیس آن به خاطر اینکه در درمان بسیاری از بیماریهای پوستی، رماتیسم مفصلی، بیماریهای اعصاب و خشکی مفاصل کاربرد دارد، در روستای آبگرم لاریجان همچنان به فعالیت خود ادامه می دهد.

حمام شاه عباسی آبگرم لاریجان

حال پس از پاسخ دادن به این سوال که آبگرم لاریجان کجاست؟ در نوشته های بعدی توضیحات بیشتری درباره اماکن رفاهی و اقامتی این ییلاق خوش آب و هوا ارائه خواهیم داد.

 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ دیدگاه‌ برای “آبگرم لاریجان کجاست؟ معرفی یک محل تفریحی دنج در نزدیکی تهران”